BAŞAKŞEHİR CAM BALKON SİSTEMLERİ

Cam balkon sistemlerinin tercih edilmesi durumunda mekanın ısınmasına da katkı sağlanır mı? Başakşehir cam balkon sistemlerimizde tercih ettiğimiz camlar, iç ve dış ortamı ayırmakta güneşin ısıtan ışınlarını mekanın içine hapsetmekte ve aldığı ısıyı mekanın içerisine çok daha uzun süre muhafaza edebilmektedir. Örnek olarak, dış ısı 10 dereceyse balkon içerisindeki ısı 15-16 dereceyi bulabiliyor. Üstelik kış aylarında rüzgarın, camlama işlemi yapılmış ve balkon içinde kalmış dış duvarlarını soğutmasını engellendiğinden dolayı evin çok daha kolay ve çabuk ısınmasını sağlar. Cam balkon sistemi tercih edilen mekanlar çok daha sıcak olmakla birlikte ciddi oranlarda da yakıt tasarrufu sağlar.

Peki, camlar kış aylarında kötü hava şartlarından ve rüzgardan kırılabilir mi? Tüm Başakşehir cam balkon sistemlerimiz dahilinde tercih ettiğimiz camlar temperli camlardır. Temperli camlar, rüzgara ve yüzeysel darbelere karşı dayanıklı yapıda olurlar. Cam balkon sistemlerinin en merak edilen konusu ise, imar mevzuatlarına aykırı olup olmadığıdır. Binalarda bulunan balkonlar 2 ayrı çeşitte olurlar. Teknik açıdan gömme balkon ve çıkma balkon olarak tanımlanabilirler. Gömme balkonlarda kullanılan cam balkon sistemleri son derece rahat bir şekilde tercih edilebilir. Bu durum kanun açısından da serbest durumdadır.

Katlanabilir cam balkon sistemlerinde güvenlik faktörü ön planda tutulup üretilmektedir. Başakşehir cam balkon hizmetlerimizde 8 mm kalınlığında temperli cam tercih edilmektedir. Bu camlar da 2.30 m yükseklik seviyesine kadar tam verimli biçimde çalışır. Bu orandan çok daha yüksek seviyelerde camların güvenlik problemi olmamasına karşın camlar arasında kayıt olmadığından dolayı kuvvetli rüzgarlarda camlar titremektedir. İçeriye yağmur ve rüzgar almakta yani ıslık gibi bir ses oluşturmaktadır.