KATLANABİLEN CAM BALKONLAR

Katlanabilen cam balkon kapama sistemleri, PVC sistemlere kıyasla hem içerden hem de dışarıdan çok daha şık bir izlenim oluşturmaktadır. Aynı zamanda PVC balkon sistemleri gibi bir kasaya sahip olmadığından dolayı çok daha hafif görünecektir. Cam balkon katlanır cam sistemlerinin en beğenilen yönü ise, görünen manzarayı herhangi bir şekilde bozmaması olarak belirtilir. Görünümü bozmadığı için de tıpkı açık bir balkonda oturuyormuş gibi hissedebilirsiniz. Ayrıca ufak ebatlı kanatlara sahip olması sayesinde bayanların temizlik işleri çok daha kolay bir hal alacaktır. Çift taraflı temizlik rahat bir şekilde gerçekleştirilebilir.

Söz konusu olan bu balkon sistemlerinde en çok özen göstermeniz gereken husus da kaliteli malzemelerin tercih edilerek imal edilmiş olması ve balkonunuzu iyi bir şekilde konumlandırılarak uygulanmasıdır. Bununla birlikte camlarını ister aynalı cam isterseniz de koyu renk cam tercih ederek dışarıdan içerisinin gözükmesini önleyebilirsiniz. Yani kısacası cam balkon katlanır cam sistemlerinin bu gibi avantajları sizin için de etkileyici özellikler taşımaktadır.

Cam balkonların tercih edilmesi durumunda hava sirkülasyonu sağlanmaktadır. Fakat herhangi bir şekilde toz, kar ya da yağmur suyu geçirmeyecektir. Bunun için de sürgülü camların arasında yer alan ve camları birbirlerine yapıştıran silikonlu contaların oldukça kaliteli malzemelerden uygulanmış olması gerekir. Cam balkon katlanır cam sistemlerini bu doğrultuda tercih ederek sağlam ve uzun ömürlü bir kullanım elde edebilirsiniz.