Evinize modern bir görünüm sağlayan cam balkonlar, yaz-kış ek olarak kullanabileceğiniz balkonlar oluşturur. Kullanmak istediğiniz alanda ölçüler alındıktan sonra sıra nasıl bir model kullanmak istediğinize gelir. Balkonda, işyerinde, terasınızda kullanabileceğini Cam Balkon Modelleri kullanılacak mekânın şekline ve tarzına göre de tavsiye edilebilecektir. Düz Cam balkon modellerinde daha çok hiçbir girintisi çıkıntısı olmayan balkonlarda kullanılabilecek modeller olmaktadır. Sadee tava ve taba arasında ölçü alınır, istenilirse farklı renklerde ya da cam modelleri kullanılarak ürünler imal edilir.

Oval Cam Balkon Modelleri de bulunmaktadır. Bu modellerde balkonlar oval şekillerde olmakta ve daha küçük bir balkon için bile aynı kanatlar kullanılabilir. Kesimleri ve modelleri de tamamen farklı olacaktır. L balkonlarda ya da U balkonlar da farklı modeller uygulanabilir. Uygulamada ise katlanılır camlarda farklı yöntemler kullanılabilir. Bilyeli olabilen sistemler rulmanlı da olabilir.

Genel olarak ise camlardan içeri su girmemesi için kıl filtreler bulunur. Bunlara ek olarak ara kısımlarda şeffaf filtreler de bulunmaktadır. Özellikle Cam Balkon Modellerinde kullanılan temperli camlar dayanıklı malzemelerden üretilmektir. Toz fırın boyalı kenar kısımları ile de kalite özelliklerini anlayabileceğiniz cam balkonların dikkat edilen bu özellikleri ile uzun ömürlü olması sağlanabilir. Tercih edilirse iç kısmın görünmesini engelleyecek filmlerde camlar üzerinde kullanılabilir. Kış ya da yaz mevsimlerinde tozlanmalara, yağmura, kara, rüzgara dayanıklı malzemelerden üretilmiş olmaları da önemli olmaktadır.