Yağmuru, karı, rüzgârı ve güneşi dışarıda bırakan bir sistem olan cam balkon sistemleri, son dönemlerde oldukça fazla kullanılmaya başladı. Balkonunuzun modeline göre cam balkon montajı yaptırabilir ve evinizde kendinize yeni bir alan oluşturabilirsiniz. Cam Balkon Montajında ise dikkat edilmesi gereken bazı hususlar bulunmakta, kesinlikle uzman ve profesyonel ekipler harici kişilere bu işlemin bırakılmaması gerekli olmaktadır.

Özellikle montaj yapan kişinin kendi güvenliği alması da önemli olmaktadır. Gerekli önlemler alındıktan sonra alt parapet ve yan duvarlardan biri ile montaj işlemine başlanılabilir. Bu kısımlar sabitlenmelidir. Bu işlemden sonra üst kasa profili üst parapete sabitlenmesi gereklidir. Bunun için ise vida yuvalarının açılmasının ardından vidalama işlemleri yapılacaktır. Daha sonra ise sıra alt kasaya gelecek ve alt parapete üzerinde diğer yan dikme profiller vidalanarak monte edilir. Kasaların sabitlenmesinin ardından ise sıra kanatlara gelir. Cam Balkon Montajı yapılırken alt ve üst çıkış ağızları sökülerek çıkış ağızlı kanallar gerekli alanlara monte edilir. Frenlerin uzun parçalarına sıra gelmiştir. Alt kısımda ve üst kısımda olmak üzere frenler yerlerine yerleştikten sonra ise kanat ayarlarının yapılması gereklidir.

Frenlerin sabitlenmesinin ardından montaj işlemleri tamamen biter ve çıkış ağızları da gerekli yerlere monte edilerek son kontroller yapılır. Cam Balkon Montajında tüm kontroller yapılarak işlem tamamlanır ve slikon kısımlarının temiz bir şekilde yapılması ile balkon temizliği yaparken pratiklik sağlayacaktır.