cam-balkon-profilleri

Kusursuz yalıtım sağlayan cam balkon sistemleri; kilit sistemi, perde kullanılabilmesi ve her türden balkonlarda mükemmel uyum sağlayabilmesi ile oldukça etkili kullanımlar oluşturmaktadır. Özellikle kış ayları yaklaştıkça kullanımlar arttığı için bu dönemlerde oldukça fazla talepler olmaktadır. Cam Balkon Profilleri kullanılan modellere göre değişebilir. Sürmeli modellerde sürme üst kasa ve alt kasa ölçüleri hesaplanır. Ayrıca kanat kısımlarının da tek tek olması gereken ağırlıkları ve uzunlukları ölçülür.
Damlalıklar, balkon dikme kısımları, can tutucu, cam karşılık, kasa, adaptör profili, fitil gibi her ayrıntı için ayrı ayrı profiller çıkarılır. Siparişler alındıktan sonra evinize gelen ekipler balkonunuzun ölçüsünü alır ve üretim aşaması için istenilen her modelin profilini çıkarır. Cam Balkon Profilleri çıkarma işlemi sonrasında montaj işlemleri yapılarak alınan siparişler teslim edilmiş olur. Katlanır camlarda farklı modeller bulunabilir. Bu nedenle profiller kullanılacak parçalara göre ayarlanır. Bilyeli olabilen sistemler yeni dönemlerde de olduğu gibi daha çok rulmanlı olarak tercih edilmektedir.
Sur girmesini önleyen kıl fitiller, aynı zamanda hava girmesini de önleyecektir. Şeffaf fitillerle ara camlarda kullanılmakta ve ısı yalıtımı alanında oldukça karlı kullanımlar ortaya çıkarmaktadır. Cam Balkon Profilleri genel olarak temperli camlardan üretilmiştir. Birim fiyatlar kullanılan malzemeye, kaliteye ve işçiliğe göre değişmektedir. Binaların dış cepheleri ile oldukça uyumlu olan bu sistemlerin hırsızlığa karşı çok önemli bir tedbir olması itibari ile de oldukça fonksiyonel özellikler ortaya çıkmaktadır.