Binaların genel görünümleri ile uyumlu olarak tasarlanan Ekonomik Katlanır Cam Balkon sistemleri size yeni alanlar açmakta ve güvenlik anlamında destek kullanımlar oluşturmaktadır. Mevsimler değiştikçe balkonunuzda farklı kullanımlar elde edebilirsiniz. Yaz mevsimlerinde tamamen açabileceğiniz gibi, kış mevsimlerinde tek kanadını açarak pencere tarzında havalandırma elde edebilirsiniz.

U şeklinde, oval, düz ya da L şeklinde olabilen balkonlarda bu istenilen model şekiller göz önüne alınarak seçilir. Oldukça işlevsel olan Ekonomik Katlanır Cam Balkonlar balkonunuzu kış bahçesi gibi kullanabilmenize olanak verecektir. Cam genişliği olarak 8 mm genişlikler kullanılabilmektedir. Balkonunuzun enini ve boyunu çarparak m2 olarak genişliğini bulabilirsiniz. Elde ettiğiniz bu rakamı firmalardan aldığınız m2 fiyatları ile çarparak ne kadar maliyet oluşturacağı hakkında fikir edinebilirsiniz.

Köşeli yuvarlak olan kabaklar düz modellerde de olabilir. Ekonomik Katlanır Cam Balkon sistemleri kendi kendini taşıdığı için montaj hatalarına yer vermeyecektir. İstenildiği kısımlardan katlanabilen bu balkon modellerinde istenilirse filmler kullanılarak dışardan görülmesi de engellenebilir. Güvenlik alanında da çok önemli bir tedbir olan cam balkon sistemleri özel contalar sayesinde monte edilmekte ve silikonlama gerektirmemektedir. Daha keyifli ve daha aktif kullanım alanları için oldukça avantajlı bir şekilde kullanabileceğiniz bu sistemlerde en klasik modeller arasında ekonomik tercihler yapabilirsiniz. Kendi kendinize fiyat almak için m2 ölçümlerini yapmalı, ya da uzman firmayı çağırarak gerekli ölçümlerin ardında sunulan fiyat teklifleri içerisinden birini seçebilirsiniz.