Estetik bir uygulama olarak ticari alanlarda da kullanılabilen Eşikli Sürme Cam Balkon duruma göre sıcak ya da soğuk havanın engellenmesi kullanılan mekânlardan daha çok verim alınabilmesi için kullanılan bir sistemdir. 8 mm temperli camlarla yapılmaktadır. Yükseklik olarak maksimum mesafe 3000 mm olmaktadır. Ancak bu yükseklik iç mekânlarda sadece 2500 mm olacaktır.

Bu sistemde kullanılan kanat genişliklerine bakıldığında ise maksimum 1800 mm genişlikler bulunmaktadır. Özellikle her bir kanatta 4 m2 sınır aşılmamalıdır. Kanatların yerlerine takılma aşamasında özel alüminyum contalar kullanılır ve slikon kullanımına gerek kalmaz. M2 ağırlığı 27 kg’ı aşamamakta ve bu sistemde sonsuz kanat uygulanabilmektedir. Bu sistemdeki kanatlar iç kısma doğru katlanmamakta, bu nedenle perde kullanımlarına çok rahat bir şekilde izin vermektedir. Eşikli Sürme Cam Balkon uygulamaları su almamaya garanti verir. Ve bu garantiyi verebilen modellerden biri olmaktadır. Hatta sineklik uygulamaları da yapılır ve ister kış, isterseniz de kış aylarında uygulanabilen oldukça işlevsel bir sistem olmaktadır.

Darbelere dayanıklı camının yanında farklı renk ve modellerde de seçilebilen Eşikli Sürme Cam Balkon sistemleri, olumsuz hava şartlarına karşı dayanıklı yapısı ile de oldukça sağlam özellikler içermekte ve uzun kullanımlar oluşturmaktadır. Balkonlar artık daha aktif kullanım alanları olabilir, kışın kahvenizi korunaklı balkonunuzda çok daha keyifli ve nostaljik bir şekilde yudumlayabilirsiniz.