Her bir tekeri dört rulmandan oluşan Eşiksiz Katlanır Vitrin Cam sistemlerinin her bir kanadında 8 adet rulman bulunmaktadır. Üst kasa camlarında park yerleri için kalıplar bulunduğu görülmekte ve pratik bir şekilde dönüşler yapabilmeleri için bu şekilde kullanılmaktadır. Bu sayede montajda hata yapma riski sıfırlanmakta ve bu aparatlarla montaj çok daha kolay olmaktadır.

Kasa olarak kullanılan malzemelerde et kalınlığı 5 mm olmasının yanında m2 ağırlığı da 44 kg’a kadar çıkabilmektedir. 5300 mm yükseklik kullanılabilmekte ve genişlik olarak ta 1000 mm değerlere kadar çıkılmaktadır. Kanatlar hareket etse bile perde uygulamasını kabul eden bu sistemlerde, perdeler kanatlara monte edildiği için kanatlarla birlikte hareket edebilmektedir. Üstten askılı olan Eşiksiz Katlanır Vitrin Cam sistemleri altta herhangi bir taşıyıcı olmadan da çalışmaktadır. En önemli özelliklerinden biri ise yan kapaklarının metal üretimli olmasıdır. Bu sayede güvenlik görevi gören sistemler kilitlendiğinde emniyet üst düzeyde olacaktır. 10 m temperli camlardan uygulanan bu sistemler ticari işletmelerde tercih edilmektedir.

Modern ve estetik mekânlar elde edilmesi için tercih edilebilen Eşiksiz Katlanır Vitrin Cam uygulamaları kullanılan mekânda çok fonksiyonel özelliklere imzalar atacaktır. Ferah, nezih mekânlar elde edilmekte, taş duvarlarla örülmüş yapıların dışında manzara keyfi veren üç boyutlu mekân hissi uyandıran uygulamalar olmaktadırlar. Farklı mekân tasarımları için tercih edilebilecek ideal seçimler olabilecektir.