Tam bir güvenlik sistemi olan Eşiksiz Sürme Cam Balkon sistemlerinde sonsuz kanat sayısı uygulanabilmektedir. Yan kapakların hem metal hem de kilitlenebilir olması ile güvenlik özelliği ile tercih edilmektedir. Cam balkon sistemlerinin son dönemlerde arttığı söylenilebilir. Üç boyutlu uygulamaları ile oldukça şık ve estetik kullanımlar oluşturulmasının yanında kullanıldıkların alanlarda yaşanan ısı kaybını da önleyeceklerdir.

Kapaklarda perde kullanılabilmekte ve kapaklar içeri doğru katlanmamaktadır. Terazisiz ortamlarda çalışabilme özelliğinin yanında kendi kendini teraziye alan alt tekerler de pratik kullanımlar sağlayacaktır. Kanatların açılıp kapanmasını sağlayacak özel çekme aparatı bulunmakta, bu sayede pratik bir şekilde açılıp kapanmaktadırlar. Eşiksiz Sürme Cam Balkon sistemlerinin kanat genişliğine bakıldığında 1300 mm en yüksek değer aralığı görülmektedir. Sisteme genel olarak bakıldığında ise m2 ağırlığının 26 kg’a kadar çıkabildiği görülmektedir. Alt kasasında alüminyum yükseklik 7 mm olmaktadır. Çantalı ve eşiksiz bir sisteme sahip olmasının yanında kendini bu şekilde alttan taşıyarak hareket eder. Özel contaları bulunmakta ve alüminyum kanatlara sahip olmaktadır.

İşletmeler için çok şık bir seçim olmasının yanında her türlü dönüşlü balkonlarda da kullanılabilir. Yalnız oval balkonlarda kullanılmayan Eşiksiz Sürme Cam Balkon sistemleri farklı mekânlarda oldukça konforlu ve kullanışlı alanlar ortaya çıkarmaktadır. Dış ortamlarda olmak ama aslında iç mekân sıcaklığını yaşamak, cafe gibi işletme sahipleri için tercih sebebi olmaktadır.