Isı yalıtımlı katlanabilir cam balkon sistemlerinin pek çok özelliği bulunmaktadır. Isı yalıtımlı katlanır cam balkon sistemlerinin geneli, birinci sınıf cam ve alüminyumdan oluştuğundan dolayı herhangi bir sağlık problemi teşkil etmemektedir. Tam aksine sistem tamamıyla açılıp kapandığı için güneş enerjisini süzüp içeriye aldığından dolayı sağlık bakımından olumlu etkiler sunmaktadır. Plastik doğramalarda tercih edilen plastik malzemelerin neredeyse tamamı geri dönüşümlü plastiklerden oluşmaktadır.

Bu malzemeler ise, büyük oranda kanserojen maddeler içermektedir Güneşe fazla oranda maruz kalındığı zaman mekan içerisinde plastik bir koku verdiği için kapalı alan adeta durulamaz hale gelebilir. Bu durumları yaşamamak için ısı yalıtımlı katlanır cam balkon sistemi tercih ederken kaliteden yana tercih yapmaya özen göstermelisiniz. Balkon cam kapama sistemleri aslında ilk olarak Ankara’da başlamıştır. Yani ilk kez orada yepyeni bir sektör oluşmaya başlamıştır. Cam balkon sistemlerinin kolay kullanımı, estetik görüntüsü, imar mevzuatlarına uyumlu olması ve mekanlara oda özelliği kazandırmasından dolayı tüketiciler tarafından tam not almayı başarmıştır.

Başarılı sonuç almasından dolayı da kısa zaman içerisinde başarılı ve hızlı bir büyüme kaydetmiştir. Isı yalıtımlı katlanır cam balkon sistemlerinin fiyatlarını araştırdığınızda karşınıza çok farklı aralıklarda rakamlar çıkabilir. Bu durum hem tercih edilen malzemelerin kalitesine göre hem de malzemelerin çok sayıda alternatifin olmasına bağlı olarak yaşanabilir. Katlanır cam balkon sistemlerinin fiyatları tercih edilen alüminyumların alaşım kalite düzeyine ve alüminyum profillerin(et) kalınlığına göre farklılık göstermektedir.