İSTANBUL TENTE SİSTEMLERİ

Genellikle cafe ve restoranlarda kullanılan üzerin açık havaya bakan alanların kapatılmasında kullanılan sistemlere tente sistemi denir. Bu sistemler sayesinde alanda vakit geçiren insanlar güneşten ya da kötü hava şartlarından korunmuş olacaktır. Alanında bir numara haline gelen İstanbul tente sistemi kullandığı pek çok yöntem ile tente yaptırmak isteyen insanları pek çok seçenek sunmaktadır. Tente sistemlerine baktığımız da istenilen ölçülerde yapılan genellikle balkon, teras ya da bahçelere düzenlenen tentelere katlanır kollu tente adı verilmektedir. Çevirme kolu ile çalışan eğimli merkezlerin döşenmesinde kullanılan ve hava şartlarına göre istenilen eğitim verilen tente sistemlerine eğim ayarlı tente denmektedir.

Tente sistemleri insanların kullanım alanlarına göre farklılık göstermektedir. Bir alanda gelen güneşin engelleme işlemini eğer istenildiği gibi yapılmak isteniyorsa körüklü tente sisteminin kullanılması daha uygundur. Körük sayesinde istenildiği gibi ayarlama yapılmaktadır. Pek çok alternatifle karşımıza çıkan İstanbul tente sistemleri tek tarafından ya da iki tarafından da açılabilen sistemlerle karşımıza çıkmaktadır. Çift tente sistemleri tekerlekli ayak sistemleri ile taşınabilen modeller arasında karşımıza çıkar.

En eski ve göremeye alıştığımız tente sistemleri ise manuel yani elle açılıp kapatılabilen sistemlerdir. Bu sistemler günümüzde yerini daha kolay bir kullanıma sahip olan motorlu tentelere bırakmışlardır. İnsan gücüne ihtiyaç duyulmadan çalışan bu tente sistemleri kumanda sistemi ile yönetilmektedir. İnsanların isteklerine göre öneri de bulunan İstanbul tente kurulum alanını gördükten sonra kullanılacak en iyi sistemin ne olduğunu söyler. Böylece kurulum ve kullanım kolaylığı sunana tente sistemleri şık görünüşleri ile de göz doldurmayı başarmıştır.