ISI YALITIMLI KATLANABİLİR BALKONLAR

Isıcamlı katlanabilir cam balkon sistemleri, diğer katlanabilir cam balkon sistemleri arasında ısı yalıtımı bakımından en etkili özellikler taşıyan sistemidir. Katlanır cam balkon ısı yalıtımı hakkında bilgi sahibi olmak ve ona göre tercih etmek gerekir. Katlanabilir cam balkon sisteminde, tek camın kullanılması durumunda ısı kaybını tamamıyla engellemek mümkün olmaz. Isıcamlı katlanabilir cam balkon sistemleri, ısı yalıtımı bakımından tam donanım özelliğine sahip olduğu için balkon gibi alanlarınızda tıpkı bir oda ortamı sağlayacaktır.

Ayrıca ısı camlı katlanır balkon sistemlerini tercih etmeniz, ısı kayıplarınızı tek cam sistemine kıyasla %50 oranında düşürmektedir. Katlanır cam balkon ısı yalıtımı sistemi kapsamında tercih edilen ısı camlar genel itibariyle 4+12+4 mm boyutuna sahip durumdadır. Isıcamlı bam balkon kapama sistemlerinde tercih edilen camların tamamı temperli camdır. Temperli camlar, düz cama kıyasla darbelere karşı ortalama 5 kat daha dayanıklı yapıdadır. Üstelik kırıldığında keskin olmayan, zarar vermeyen ve çok ufak parçalara ayrılıp herhangi bir yaralanma olasılığını azalttığı için emniyet camı olarak kullanmanız uygun olur.

İsteğinize bağlı olarak sinerji cam ve konfor cam uygulaması da gerçekleştirilebilir. Katlanır cam balkon ısı yalıtımı sisteminin üst ve alt kasa profillerinde su kanalları mevcut olmakla birlikte uygulama yapılacak alana girecek su alımı da minimum düzeye çekilmiştir. Ayrıca ısıcamlı cam balkon sistemlerinde dikme profillere kıl fitillerin yerine plastik contalar kullanılmıştır.