Balkonlarınızda cam balkon uygulamalarını tercih ederek ısı tasarrufu sağlayabilir. Her mevsim kullanabileceğiniz ek alanlar elde etmiş olursunuz. Ancak ölçü alımından imalatına hatta montaj işlemlerine kadar hassas ve özenli çalışmalar gereklidir. İlk aşama da balkondan ölçü alımı sırasında dikkatli davranılmalı ve imalat aşamasında da bu ölçülere uygun üretimler yapılmalıdır. Bu aşamadan sonra katlanır cam balkon montajında ise kenar kısımlarından ve köşe kısımlarından hava alma ihtimali bulunmaktadır. Bu nedenle montaj aşamasında kaliteli malzeme kullanımına önem verildiği gibi bu kısımlardan hava almadan montajının tamamlanmasına da özen gösterilmelidir.

Güvenlik sistemine uygun olan bu sistemlerde 8 mm ya da 10 mm temperli camlar kullanılmaktadır. Balkonunuzun genişliğine göre farklı modeller tavsiye edilebilir. Katlanır cam balkon montaj sistem montajı yapılırken öncelikle yan duvarlardan biri ve alt kısımlar baz alınmalıdır. Üst kasa profili üzerinde imalat esnasında delikler açılmıştır. Balkon kısımlarının üst bölümlerini bu kasalar bu delikler sayesinde monte edilir. Alt kasa da alt parapet üzerine konulmalıdır ve yan gidecek olan sistem bu alanda monte edilir. Tekerlekli paneller alt ve üst sistemler üzerinde geçirilerek dizilir.

Bu alanda katlanır cam balkon montajı yapılırken üst kapağa takılan vidalar sağlamlaştırılır. Ve ayarlamalar yapılır. Tüm profiller ve ayarlamalar yapıldıktan sonra tüm kanatlar kontrol edilmelidir. Ve sistemin doğru çalışıp çalışmadığı kontrol edilerek işlem tamamlanır.