Evinizde ek alanlar oluşturan cam balkon sistemleri, ısıdan tasarruf etmenizi sağlayacak ve hırsızlık karşısında önemli bir güvenlik olacaktır. Bu alanda farklı kullanım alanları için katlanır cam balkon nasıl seçilir, başlığı altında balkon şeklinizin önemi büyüktür. Doğru bir şekilde ölçü almak kaliteli bir kullanım için gerekli olmakta ve öncelikle kroki çizerek balkonunuzun önce boyunu, sonra enini ölçerek elinizdeki kağıt üzerinde işaretleyebilirsiniz. Yükseklik ve en kısmının çarpılarak balkonunuzun kaç m2 olduğunu bulabilir ve düşündüğünüz şekiller için firmalardan fiyat alabilirsiniz.

İş yerlerinde, geniş teraslarda, ya da bahçeli evlerde evle bitişik geniş alanlarda açılır tavan kış bahçesi seçimi yapabilirsiniz. Motorlu özellikleri ile ölçü sınırlaması olmadan farklı genişliklerdeki alanlara uygulanabilir. Ekonomik özellikli cam balkon sistemlerinde m2 ağırlığı 24 kg’a kadar olabiliyor. Yükseklik ise 2100 mm değer aralığına kadar çıkabiliyor. Montaj ve imalat aşaması çok kısa sürmektedir. Eşikli sürme sistemlerde yükseklik 3000 mm değer aralığına çıkabilir. Ve seçimlerinizde katlanır cam balkon nasıl bir model yaptırmalı, şeklindeki soruların en garantili cevabı olabilir.

Eşiksiz katlanır vitrin cam sistemleri de genellikle 5300 mm yüksekliğe kadar çıkabilen sistemler olmaktadır. Ve yan kapaklarında kullanılan metallerle daha yüksek özelliklerde güvenlik görevi görmektedir. Özellikle iş yerleri için tavsiye edilen bu sistem güvenlik alanında katlanır cam balkon nasıl olmalı sorunun cevabı olacaktır.