Balkonlar sadece elverişli havalarda kullanılabilen alanlardır. Bu alanları her mevsim kullanabilmek adına katlanır cam balkon sistemleri tercih edilebilir. Bahçenizde oluşturmak istediğiniz kış bahçeleri, ya da iş yerlerinizde dış mekânlardan her mevsim faydalanabilmek adına bu sistemler tercih edilebilir. Kapalı olmasına karşılık, geniş manzara özelliği ile de kullandığınız alanlarda vazgeçilmez köşeniz olabilir. Bu alanda bu sistemlerde hakkında bilgi almak ve katlanır cam balkon ne kadar şeklinde sorulara cevap bulmak adına öncelikle yaptırmak istediğiniz alanda bir ölçü çalışması yapmalı ve kaç metre kare bir alanda bu sistemi kurmak istediğinizi net bir şekilde ortaya çıkarmalısınız.

Yükseklik ve m2 genişliği baz alınarak farklı cam balkon sistemleri arasında fiyat sorabilir. Ve en uygun bütçeye sahip modeller seçerek anında pratik seçimler yapabilirsiniz. Ekonomik özelliklerde katlanır cam balkon ne kadar şeklinde sorular için 140 cm aralığına kadar sistem yüksekliğine sahip olanlar m2 alanını ölçtükten sonra fiyat alabilir. Eşikli sürme cam balkonlar daha yüksek yükseklikler için uygun olduğundan m2 fiyatı daha pahalı olabilir ve eşiksiz katlanır vitrin sistemlerinde kullanılan metal yan kısımlar da güvenlik açısından tercih edilen bir durum olmaktadır. Eşiksiz sürme sistemlerde ise özel çekme aparatları bulunmaktadır.

Eklenen her fazla özellik katlanır cam balkon ne kadar başlığı altında ek bir maliyet olacaktır. Jaluzili tercihler yaparak ta daha şık mekanlar elde edebilir, ancak fiyat aralığı olarak diğerlerinden daha yüksek aralıklarda olabilecektir.