KATLANIR CAM BALKON YAPTIRIRKEN NELERE DİKKAT ETMELİYİZ

            Dışarıda hava ister rüzgârlı, ister yağmurlu olsun cam balkon sistemleri ile balkonlarınızda daima bahar sıcaklığı bulabilir ve kendiniz için özel bir alan olarak kullanabilirsiniz. Katlanır cam balkon yaptırırken dikkat edilmesi gerekenler arasında öncelikle alüminyum kalınlığı olmaktadır. özellikle ek kalınlığının minimum 3 mm olması gerekli olmakta ve daha altındaki değerler sorun oluşturabilmektedir.

Diğer bir özellik ise sistemde kullanılan cam panellerin 8 mm temperli cam olmasıdır. Camın temperli olmasındaki fayda maruz kaldığı sert durumlar karşısında üst düzey koruma sağlaması ve kırılma durumundan çok küçük parçalara ayrılarak çevrede hiçbir alana zarar verecek derece sorunlar ortaya çıkarmamasıdır. Ayrıca teker sisteminde de paslanmaz malzemelerin kullanılması gereklidir. Dış mekanlarda kullanılan bu sistemlerinde çok fazla olumsuz hava şartlarına maruz kalacağı düşünülerek katlanır cam balkon yaptırırken dikkat edilmesi gerekenler arasında bu özelliğe dikkat edilmelidir.

Ölçü alınırken mutlaka profesyonel yardım alınmalıdır. Ölçü alımında yapılan yanlışlık sistemin montajında çok önemli sorunlar ortaya çıkarabilir. Uygun ölçülerde üretilmeyen cam balkon sistemleri verimli kullanımlar ortaya çıkarmayacaktır. Üretim alanında da kalite beklentisi montaj alanına da yansımaktadır. Bu nedenle katlanır cam balkon yaptırırken dikkat edilmesi gerekenler arasında ölçü alımından montaja kadar profesyonel hizmetlerin tercih edilmesi önemlidir. Farklı alanlar için farklı balkon çeşitleri uygulanabilir. Ancak bu durumlarda da kullanacağınız alandaki yükseklik ile doğru orantılı seçimler yapılmalıdır.