Otomatik Pergola

OTOMATİK PERGOLA SİSTEMLERİ

Otomatik tente sistemleri için dikkat edilmesi gereken kullanım öncesi, kullanım sonrası ya da temizlik gibi konulara gerekli özeni göstermek gerekir. Otomatik pergola sistemlerini mekanlarınızda tercih etmeden önce bu konular hakkında bilgi sahibi olmalısınız. Otomatik tente sistemlerinin temizlik işlemleri de bu konular arasında önemli olarak görülen konulardan biridir. Tentelerde kullanılan kumaşları temizleyebilmek için özel malzemeler ya da deterjanlar kullanmanıza gerek yoktur.

Temizlik konusunda yapmanız gereken tek şey, bir kovaya su koyarak normal bir deterjan ilave edip bir yumuşak fırça ya da sünger kullanmanız gerektiğidir. Konstrüksiyonu da tentelerinizin diğer kısımlarını temizleyebildiğiniz gibi dikkatli bir şekilde temizlemeniz mümkündür. Otomatik pergola sistemlerinde tentelerinizin belli bir temizlik aralığı söz konusu değildir. Uzun zaman dayanıklı, sağlam ve kaliteli bir şekilde kullanabilmek istiyorsanız eğer, mutlaka özen göstererek kullanım sağlamanız yeterli olur. Üstelik rüzgarlı olan günlerde tentelerinizi kapatmanız tentelerinizin ömrünü de uzatacağından dolayı fazla kirlenmesini de önleyecektir.

Ayrıca otomatik tente sistemlerini tercih ederken özen göstermeniz gereken hususlar mevcuttur. Otomatik pergola sistemleri tercih edilirken model alternatifinden ziyade tentelerin yapımında tercih edilen hareket pistonları olarak tanımlanan parçalardır. Ayrıca makas kısımları pistonlu olan tente modelleri çok daha sessiz ve çok daha uzun bir kullanım imkanı sağlamaktadır. Bu gibi konulara dikkat etmeniz durumunda otomatik tente sistemlerinizi çok daha etkili bir şekilde kullanabilirsiniz.

 

pergola-renk-katalogu