Kullanıcılarının gereksinimlerine göre kendini sürekli yenileyen katlanır cam balkon sistemleri her tarza ve balkon şekline uyum sağlayabilmektedir. Bu yeni tasarımlar arasında Oval Cam Balkon sistemleri de bulunmaktadır. Özellikle sadece köşeli mekânlarda yapıldığı bilinen bu sistemlerinde oval balkon şekilleri için özel tasarım kalıpları ve profilleri bulunmaktadır. Yazın güneş ışınlarından faydalanabilme adına kapakların tamamını açabilir, kışın ise ara sıra havalandırma amaçlı olarak tek kanatlar açılarak pencere şeklinde kullanılabilir.

Özellikle yazlık balkon sefalarının kışında sürmesi için tercih edilebilecek Oval Cam Balkon seçimlerinde kullanıcılar alanı daraltacağı endişesi taşıyabiliyor. Bu sistemde paneller içeriye doğru 90- 110 derece arasında dönebilmektedir. Balkonları yuvarlak olanlar içinde cam balkon sistemleri mükemmel bir şekilde uygulanabiliyor. Balkonunuzu kış bahçesine çevirebilir ve kışın camın kenarında sıcak çayınızı yudumlayabilirsiniz. Sızdırmazlık özelliği bulunmakta ve özellikler balkonlara ait odalarda yüksek enerji tasarrufları ortaya çıkarmaktadır. İç kısımlarda perde kullanılabilir, kendi zevk ve beğenilerinize özel bir şekilde döşeyerek balkonunuzu da evinizin bir parçası haline getirebilirsiniz.

Yazlık ve kışlık olarak fonksiyonel bir kullanım imkânı veren Oval Cam Balkon sistemleri, evinizin en güzel alanlarını oluşturacaktır. Şekli ve düzeni ne olursa olsun balkonlarda çok kolay bir şekilde uygulanmakta ve istenildiği takdirde camlara filmde eklenebilmektedir. Kullanım kolaylığı, temizliği, pratikliği ve güvenliği ile balkonlarınızda emniyetli ve pratik bir şekilde kullanacağınız seçimler olacaktır.