Üstten taşımalı bir cam balkon sistemi olan Perdeli Katlanır Cam Balkon sistemleri, m2 ağırlığına bakıldığında 28 kg’a kadar çıkabildiği görülmektedir. Her kanatta 8 adet rulman taşıyan sistemde, rulmanlar her kanatta çiftli olmaktadır. Bu sayede kapılar çok pratik bir şekilde açılıp kapanmaktadır. Mafsallı kapaklar kullanıldığından her açıya göre kapaklar tercih edilebilir.

8 mm kalınlığında olan camları bulunan Perdeli Katlanır Cam Balkon 2400 mm yüksekliğe çıkabilmektedir. 650 mm genişlik ise kanatlarda kullanılabilecek en yüksek aralık olmaktadır. menteşeli boynuzlar kullanılmakta ve slikon ile kanatların yapıştırılmasının ardından 24 saat beklenerek iyice kuruması sağlanmalıdır. Kasadan uygulanan kıl fitillerin yanında perdeli özelliği ilde de hem evlerde hem de işyerlerinde tercih edilebiliyor. Ancak perdeli olarak üretilmese de saha sonradan da perde montajı yapılabilir. Perde kalınlığı 22 mm olmakta ve bazı durumlarda perdenin daha fazla kalınmasına gerek kalmamaktadır. Görüntü boşluğu bulunmayan perdelerinin yanı sıra perdeler istenilen noktalara konumlandırılabilir. Her kanatta cam yükseklik ölçüsü bulunur. Bu ölçüler aynı zamanda perde ölçüsü de olacaktır.

Özellikle güneşli günlerde kullanılan alanlarda gölgelik oluşturan Perdeli Katlanır Cam Balkon sistemleri oldukça kullanışlı bir sistemleri bulunmaktadır. Sistem üzerinde kullanılan her ayrıntı farklı bir işlev getirmekte ve oldukça fonksiyonel özellikleri ilde terci edilen sistem oldukça estetik özellikleri ile de farklı her alanda tercih edilebiliyor.