YENİ MODA: KATLANIR CAM BALKONLAR

İmalat sürecinden geçerek elimize ulaşan bir ürünün hem dayanıklı hem de yararlı olmasını isteriz. Bu iki temel özellik gerçekleştiğinde birçok kişinin beklentisi de karşılanmış olur. Ancak günümüzde ürünlerin estetik değer taşımasına da bakılıyor. Artık insanlar balkonlarını cam panellerle çeviriyor. Özellikle İstanbul Şile katlanır cam balkon sistemlerinin yoğun olarak kullanıldığı bir semt. Yeni sistemlerin yararlı, dayanıklı ve estetik anlamda başarılı olması, milyonlarca kişi tarafından kısa sürede benimsenmesinin temel sebebidir.

Cam balkonlar, ortalama 8 mm cam ve çelik gibi güçlü bileşenlerle meydana getiriliyor. Camın kalınlığının artması veya azaltılması önemli değil; aslında camın özelliklerine bakmak gerekiyor. Güneşin zararlı ışınlarını geçirmiyorsa, camın kalitesinden bahsedilebilir. Benzer şekilde rüzgar, nem, basınç, yağmur gibi dış etmenlerin de panel aralarından içeri sızmaması önemlidir. Bugün geliştirilen sistemlere bakıldığında paslanmaz alaşımların cam ile müthiş bir uyum gösterdiğine tanık oluyoruz. Zaten Şile katlanır cam balkon tercihinde bulunuyorsa, bunun en büyük etkeni yeni sistemlerin vaat ettiği ayrıcalıklardır. Dikkatli bakılırsa tüm binalarda bu sisteme rastlanır. Çünkü beklentileri karşılayabilecek bir ürün.

Katlanır cam balkonlar sadece İstanbul’da kullanılmıyor. Günümüzde dünya genelinde oldukça revaçta olduğunu belirtmeliyiz. Önemli semtlerimizden biri olan Şile katlanır cam balkon konusunda bir hayli fazla talep gösterse de ülkenin her köşesinden bu ürünlere doğru yönelim olduğunu biliyoruz. Dairelerin yüzünü süsleyen panoramik camlar, dış mekanlara oldukça şık bir görüntü kazandırıyor.