TENTE ÇEŞİTLERİ NELERDİR?

Tente sistemleri denildiği zaman akıllara çok sayıda çeşit gelebiliyor. Tente çeşitleri ise bu konuda farklı alanlarda tercih edilebilir. Peki, nedir bu çeşitler ve isimleri nelerdir? Kısa ve genel itibariyle bilgi sahibi olmak gerekir. Öncelikle mafsallı tente sistemleri, sabit tente sistemleri, kış bahçesi tente sistemleri, yarasa tente sistemleri, raylı pergola tente sistemleri, körüklü tente sistemleri, kasetli tente sistemleri ya da çift açılır tente sistemleri gibi çok sayıda çeşit yer almaktadır. Ancak belirtmek gerekir ki, bu çeşitlilik kesinlikle kısa tabirler ve genel bir şekilde belirtilmiştir. İsim çeşitliliği söz konusu olabilir.

Tente sistemlerinin çeşitleri ise kısaca açıklanabilir. İlk olarak mafsallı tente sistemlerinin tanımı yapılabilir. Dar manevra alanına sahip olunan alanlarda tercih edilen, mafsal fonksiyonu ile ileri ve geri hareket ettirilip ayarlanabilen bir sistemdir. Tente çeşitleri arasında yer alan ve sıklıkla kullanılan sabit tente modeli de ilgi çekenlerden biridir. Sabit tente sistemleri, kullanıldıkları mekan bakımından hareket ettirilerek yağmur ve gölge koruma alanlarının değiştirilmesine ihtiyaç duyulmadan ortamlarda tercih edilen bir tente sistemidir.

Kış bahçesi olarak tanımlanan katlanabilir tente sistemi de tente çeşitleri arasında en çok ilgi görenlerden biridir. Kış bahçesi brandası, genellikle mekanların dış kısmında kalan uzantılarında ya da daha sonradan çıkma şeklinde yapılan rüzgar, yağmur ve kar gibi doğal etkilerden koruyabilen ve hammaddesi polyester ve mika olan şeffaf bir kapalı uygulama olarak tanımlanır.