TENTE SİSTEMLERİNİN ÖZELLİKLERİ

Hayatımız da sevdiklerimizle vakit geçirmek için kafe, restoran ya da evimizin bahçesi en çok tercih edilen alanlar arasında yerini almıştır. Sıkça kullanılan bu alanlarda hava şartları düşünülerek tente sistemlerinin kurulmasına gerek duyulur. İstenildiği zaman açılıp kapatılan bile bu sistemler kolay kullanımları ile insanların keyfini arttırmaktadır. Yazın güneşi geçirmeyen kışında soğuğu geçirmeyen alanlar olarak karşımıza çıkmaktadır. Kullanılacak olan tente sistemleri kullanım alanlarına göre çeşitli özellikleri içinde barındırmaktadır.

İşletmelerde sıkça rastlanılan tente sistemleri uzun süre kullanım sağladığı için tercih edilmektedir. Herhangi bir bozulma ya da bakım gerektirmeyen bu sistemler farklı kullanımlarla bizleri karşılamaktadır. Tente sistemlerinin özelliklerine baktığımız da öncelikli olarak kurulum yapılacak alana en uygun tente sistemine karar verilmelidir. Özelikle alan üzerinde kullanılacak olan branda sistemi kir tutma, ışık geçirmez ve yanmayan kumaş türünden seçilmesinde fayda vardır. Bu çeşit brandalar sayesinde uzun süre kullanım sağlamaktadır.

Tente sistemleri arasında en sık karşımıza çıkan motorlu tente sistemleridir. Kumanda ile çalışan bu sistem herhangi bir insan gücüne ihtiyaç duyulmamaktadır. Motor sensörlü ile çalışan otomatik tente sistemleri her türlü tente sistemi için uygulanabilir. Otomatik sistem günümüzde sıkça tercih edilse de bunun yanı sıra insan gücü kullanılarak hareket ettirilen tente sistemlerine de rastlamak mümkündür. En eski kullanılan tente sistemi ise sabit tentelerdir. Yerinden kıpırdamayan bu tente sistemleri kullanım açısından pek tercih edilmemektedir.