TENTE TEMİZLİĞİ NASIL OLMALIDIR?

Otomatik tente sistemleri için bakım uygulaması son derece önemli bir detaydır. Peki, tente sistemlerinin bakımı için ne yapmak gerekir? Tente temizliği konusunda bilgi sahibi olarak çok kolay bir işlem yapabilir ve daha uzun süreler kaliteli şekilde kullanım sağlayabilirsiniz. Tenteler, aslında bakım gerektirmeyen bir ürün modelidir. İç kısımlarda yalnızca kumaş ve çerçeveleri senede bir defa yumuşak bir bez yardımıyla sabun ve su ile yıkayabilirsiniz. Tuzlu olan kısımlarda çerçevelerin de kesinlikle durulanması gerekir.

Tente sistemlerinin kumaşlarında muhtemel bir leke ya da kir kaldığında bu lekenin de temizlenmesi gerekir. Eğer böyle bir durumla karşılaşırsanız tente temizliği yapmanız gerekir. Hafif bir şekilde uygulama yapılarak sabun ve su kullanabilir ve kirli kumaşı temizleyebilirsiniz. Zaten temizleme talimatları, ürünü talep ettiğiniz her firma tarafından sizlere aktarılmaktadır. Bu konuda sizlerin yalnızca belirtilen koşullara dikkat etmesi gerekir.

Rüzgar ve yağmurlarda tenteler geri çekilebilir. Bu konuda genelde dayanıklılığından şüphe edilir. Ancak kesinlikle içiniz rahat olsun. Otomatik tente sistemleri son derece güvenilir ve dayanıklı bir ürün modelidir. Tente temizliği de son derece kolay şekilde gerçekleşecektir. Yalnızca yumuşak bir bez, su ve sabun yardımıyla temizliği yapabilir ve var olan lekelerden de kurtulabilirsiniz. Bu konuda ürünü satın aldığınız firmadan da yardım talep edebilirsiniz. Sağlam ve net bilgilerin aktarılması son derece faydalı olacaktır. Bu sayede tentelere olası bir zarar verme durumu da ortadan kalkacaktır.