Kullanım alanlarına baktığımız da balkon, teras ve bahçeleri karşımıza çıkaran, hava şartlarında korunmanızı sağlayan çeşitli malzemelerden yapılan örtü ya da brandalara tente denmektedir. Günümüzde teknolojinin gelişmesi farklı tasarımlarda ve özelliklerde tentelerin karşımıza çıkmaktadır. Alanında uzman olan Ümraniye otomatik tente müşterilerin memnuniyetini kazanmayı başarmıştır. Tentelerin çeşitlerine baktığımız da kullanım alanına ve müşterilerin isteklerine göre farklılık gösterdiğini söylemek gerekir. Seçilen tente sistemlerinin hepsine otomatik tente düzeneği kurulmaktadır. Bu yüzden sabit tente dışında istenilen tüm tenteler seçilebilir.

Motor ve elektrik sistemi ile çalışan otomatik tente sistemleri iş gücüne ihtiyaç duyulmadan insanı yormadan çalışan sistemler olarak karşımıza çıkmaktadır. Günümüzde uzaktan kumanda ile açılıp kapanabilen bu sistemler kolay kullanımı sayesinde en sık tercih edilen modeller arasında sayılabilen. Bölgesinde iyi hizmet veren Ümraniye otomatik tente sitemini düzenleyen firma eğimli, körüklü, spotlu, çift taraflı, tek taraflı, raylı olarak istenilen her modeli alana kurabilmektedir. Mekânınızın görselliğini tamamlayan tente sistemleri kullanım dışında şık görünümü ile de beğenileri toplamayı başarmıştır.

Sistemin motor gücü ile çalıştırılarak kolayca açılıp kapanması sağlanan otomatik tente sistemleri insanların beğenisini kazanmayı başarmıştır. Günümüzde getirilen sigaraya yasağı sayesinde pek çok mekânda tente sistemine rastlamak mümkündür. Alanında iyi işler çıkaran Ümraniye otomatik tente müşterilerin isteklerini dinleyerek istenilen sistemin kurulmasını sağlar. Alanında uzman insanlarla çalışma sağladığı için müşterilerine farklı alternatifler sunulduğunu da görebilirsiniz. Genellikle alüminyum ve çelik konsülüksiyonları kullanıldığını görebilirsiniz. Üzerine elektrostatik boya ile boyanarak şık bir görünüm oluşturduğunu görebilirsiniz. Bulunduğu mekânı kapatmaması adına genel olarak açık renkler tercih edilmektedir.