Üstten Askılı Tente Pergola

ÜSTTEN ASKILI TENTE PERGOLA SİSTEMLERİ

Pergola tente sistemleri açık alanların olumsuz hava şartlarında dahi senelerce tercih edilmesine imkan sağlayan gelişmiş bir çözüm olarak tanımlanır. Genişlik düzeyleri alan ihtiyaçlarına göre isteğe bağlı olarak ve 13 metre boyutuna kadar herhangi bir şekilde yapılabilecektir. Üstten askılı tente pergola sistemleri kapsamında çeşitli profiller tercih edilebilir. Ray profilleri genel olarak 80,2×130 mm ölçülerde kullanılmaktadır.

Ekstrüzyon alüminyum niteliklerdeki ray profilleri ile bu sistem 8 metreye kadar ileri yöne doğru açılabilecektir. Üstten askılı tente pergola sistemleri doğrultusunda kumandaya tek dokunuş ile 94 m2’ye kadar koruma sunulmaktadır. Üstelik birden fazla sistemin bir araya getirildiği uygulamalarda her daim %100 su geçirmezlik oranı sağlanmaktadır. Sistem, yoğun gelen yağmur suyunun bile kusursuz olarak tahliyesini sağlayabilen ön taç oluğu ve yan yağmur oluğu içermektedir. Yani sistemin kullanıldığı mekan korunabiliyor.

Sistem doğrultusunda kullanılan kumaşın özellikleri de önemli bir detaydır. Her ne kadar çeşitlilik gösterilse de genel itibariyle bilgiler aktarılabilir. Alev yürütmeyen, %100 su geçirmeyen ve alman üretimi gibi özelliklere sahip olabilen mimari blackout membran kumaşlar, üst düzey sıcaklık ve stabilitenin yanı sıra kir ve nem direnci de sağlayabilir. Üstten askılı tente pergola sistemleri dahilinde tercih edilen kumaşlar, üretim teknolojileri ile eşit esneme niteliğine sahip olan bir yapıdadır. Ayrıca akrilik üst kaplamalar, sonraki zamanlar için bakım ve temizliği de kolaylaştırmaktadır.

 

pergola-renk-katalogu