Modern tasarımlarda çizgi her zaman için şıklıkta ve farklılıktan yan olmaktadır. Daha çok işletmelerde görmeye alışkın olduğumuz Vitrin Cam Balkon sistemleri ile işletmeler çok modern şekillere bürünmektedir. Sistem içerisindeki rulmanlar tamamen özel tasarım olmakta ve her bir tekerde 4 adet rulman bulundurmaktadır. Hareketli kanatlarının her birinde ise 8 adet rulman bulunmaktadır.

Camların park yeri üst kasalar olmakta ve hazırlanan özel kalıplar sayesinde montajda herhangi bir hata oluşmayacaktır. Vitrin Cam Balkon sistemlerinde kasalar alüminyum özelliklerde olmaktadır. Ve 5 mm et kalınlığında olan kasaların yanı sıra m2 ağırlığı 44 kg’a kadar çıkabilmektedir. Yükseklik olarak 5300 mm kadar çıkabilen yükseklik genişlik olarak ise 1000 mm kadar çıkabilir. Hareket halinde olan kanatlara perde uygulanabilmektedir. Eşiksiz olarak çalışan sistem altta herhangi bir taşıyıcıya gerek kalmaksızın çalışmaktadır. Üstten askılı bir sistem olarak çalışmakta ve yan kısımlarında olan metal kapaklar sayesinde güvenlikli sistemler olarak ta tercih edilmektedir.

10 mm temperli camı bulunmakta ve 360 derece dönen kanat özellikleri ile oldukça fonksiyonel bir sistem olmaktadır. Vitrin Cam Balkon sistemi ile işletmeler farklı ve tercih edilir bir konsept yakalayabilir ve bu sayede hem yaz hem kış olmak üzere doluluk oranlarını sabit hale getirebilir. İşlevsel özelliklerine güven, konfor ve pratiklik eklenmektedir. BU sayede her kullanıldığı alanlarda mükemmellik oluşturur.